20

mar

Prireditev naj športniki Kopra za leto 2018 je pod streho

Na slovesnosti v koprski Areni Bonifika so razglasili najboljše športnice, športnike in športne klube za leto 2018. Dobitnikov priznanj je bilo letos kar 326, med katerimi sta najvišja priznanja v individualnih športih prejela najboljša slovenska potapljačica na vdih Alenka Artnik in kajtar Toni Vodišek, medtem ko je med ekipnimi športi slavila prva postava Košarkarskega kluba Sixt Primorska.

Artnikova je v minulem letu nanizala kar nekaj vrhunskih rezultatov, v Hondurasu je s potopom na sto metrov globine ubranila naslov svetovne prvakinje v disciplini z mono plavutjo in tako postala šele četrta ženska v zgodovini, ki ji je uspel tako veličasten potop. Istega leta si je v Turčiji nadela še dva evropska naslova, in sicer s potopom na 95 metrov globine z mono plavutjo in potopom na 85 metrov z dvojno plavutjo.V obeh disciplinah je postavila tudi svetovni rekord. Leto 2018 je bilo uspešno tudi za mladega Tonija Vodiška, ki velja za enega največjih svetovnih talentov v kajtanju. Na mladinskih olimpijskih igrah v Argentini je osvojil odlično drugo mesto, z izjemnim nastopom na evropskem prvenstvu v razredu formula kite v Warnemündeju v Nemčiji pa si je prislužil še naslov evropskega prvaka v tej disciplini. V kolektivnih športih je lani blestela ekipa Košarkarskega kluba Sixt Primorska v sestavi Tadej Ferme, Corin Darius Henry, Lance Harris, Marjan Čakarun, Jan Kosi, Nejc Zupan, Ivan Marinkovič, Alen Hodžič, Marjan Jagodič – Kuridža, Daniel Vujasinović, Žan Mark Šiško, Gregor Glas, Luka Vončina in Jakob Čebašek, ki je osvojila naslov zmagovalcev 17. Pokala Spar, v letošnjem letu pa ta uspeh nadgradila še z zmago v 18. Pokalu Spar. Koprski košarkarji so se lani v finalu borili tudi za vstop v prvo divizijo Lige Aba, kot tudi za uvrstitev v veliki finale Lige Nova KBM. Poleg športnikov so si priznanja prislužili tudi trenerji, Rajko Vodišek (Toni Vodišek) in Jurica Golemac (KK Sixt Primorska).

Vir: ekoper.si

Slika: Jaka Ivančič